O Knize roku

Kniha roku je čtenářskou anketou vyhlašující ty nejlepší knihy roku ve dvanácti kategoriích. Sami nakladatelé nominují svoje knihy a pak už je to jen a jen na hlasování vás, čtenářů!

Pořadatelem ankety je nezávislý Nadační fond Čtení tě mění. Knihomolský projekt Čtení tě mění podporuje vášeň pro knížky a čtenářství. Fanoušci na Facebooku @ctenitemeni diskutují o knižních novinkách, vyměňují si tipy na čtení a doporučení.

Proč je Kniha roku jedinečnou anketou?

  • Zohledňuje všechny populární knižní žánry.
  • O vítězích rozhodujete vy, čtenáři!
  • Můžete hlasovat o nejlepší obálku či objev roku.

O prvním ročníku:

Do hlasování se zapojilo celkem 47 892 čtenářů!
Slavnostní vyhlášení výsledků proběhlo 6. 11. 2019 během galavečeru v Cubex Centru Praha, večerem provázelo hudební vystoupení Ondřeje Brzobohatého.

Nejen vítězům, ale všem nakladatelům, autorům, autorkám, překladatelům, překladatelkám, grafikům a grafičkám a dalším, kteří se na vzniku knih podílejí, gratulujeme k vydání skvělých, krásných a úspěšných knih!

Velké díky náleží i vám, 47 892 čtenářům za to, že čtete a svým hlasováním jste nám pomohli zjistit, které knihy to u vás vyhrály!

Kompletní výsledky tady

Ceny

Vítězové ankety Kniha roku jsou po vyhlášení výsledků oceněni skleněnými trofejemi!

V každé kategorii získává vítěz díky hlasování čtenářů trofej ručně vyrobenou z čirého křišťálu a uloženou v kazetě z mořeného smrkového dřeva.
Vítězům gratulujeme a děkujeme jim i vám, že žijete knihami!
Za návrhem a výrobou trofejí stojí společnost Victoria Ag Art.

Victoria Ag Art
Čtení tě mění
Nadační fond Čtení tě mění děkuje partnerům
Srdce